Přejít na hlavní obsah
Taste The Ocean
#TasteTheOcean

neboli „Ochutnejme oceán“ je kampaň vedená EU, která vybízí všechny občany, aby nakupovali, vařili a vychutnávali si ryby a mořské plody z udržitelné produkce.

Soutěž #TasteTheOceanContest bude probíhat od 15. do 29. dubna. Oslavte s námi jednoduchost a chutě pokrmů z mořských plodů!

Účastníci mohou vyhrát ceny – poukaz ve výši 300 eur do restaurace s mořskými plody podle vlastního výběru nebo koš plný produktů z mořských plodů.

Vše, co musíte udělat, je uvařit snadný a udržitelný pokrm z ryb nebo mořských plodů. Podívejte se na naše tipy, jak udržitelným způsobem nakupovat mořské plody.

Než se do toho ponoříte, přečtěte si pravidla soutěže.

Další informace o kampani #TasteTheOcean

Příprava chutných pokrmů z mořských plodů může být rychlá a jednoduchá.

Od roku 2021 spolupracujeme se známými šéfkuchaři z celé EU na přípravě úžasných receptů využívajících ryby a mořské plody z udržitelné produkce.

Jde nám o víc než jen chuťové prožitky a potěšení – chceme také povzbudit občany EU, aby věnovali pozornost tomu, co konzumují.

Jako spotřebitelé, odběratelé, gurmáni či rodiče máme všichni možnost volby, pokud jde o nákup našich potravin. Bez ohledu na to, kde nakupujete nebo konzumujete – u prodejce ryb, v supermarketu nebo v restauraci – volte své potraviny tak, aby každý, včetně budoucích generací, mohl i nadále využívat bohatství našich moří, řek a jezer.

Udržitelné potraviny chutnají nejlépe

EU chrání své přírodní mořské zdroje podporou udržitelného rybolovu a akvakultury. To by nebylo možné bez tvrdé práce našich rybářů a producentů v odvětví akvakultury. Společně dbáme na to, aby ryby a mořské plody, které končí na vašem talíři, pocházely ze zodpovědně řízených rybích populací nebo byly chovány udržitelným způsobem.