Prejsť na hlavný obsah
Taste The Ocean
#TasteTheOcean

je kampaň EÚ, ktorá má za cieľ povzbudiť všetkých spotrebiteľov, aby kupovali a pripravovali udržateľne získané ryby a morské plody a pochutnávali si na nich.

Od 15. do 29. apríla sa môžete zúčastniť na súťaži #TasteTheOceanContest. Pomôžte nám vzdať hold jednoduchým a chutným pokrmom z morských plodov!

Účastníci súťaže môžu vyhrať ceny – poukaz v hodnote 300 EUR do reštaurácie s morskými plodmi podľa vlastného výberu alebo kôš plný produktov z morských plodov.

Stačí jediné: pripraviť jednoduché jedlá pripravené z udržateľne získaných rýb alebo morských plodov. Pozrite si naše tipy na udržateľný výber pri nákupe morských plodov.

Skôr než sa vrhnete do súťaženia, prečítajte si viac o pravidlách súťaže.

Viac informácií o kampani #TasteTheOcean

Morské plody sa v kuchyni dajú pripraviť rýchlo, jednoducho a chutne.

Od roku 2021 spolupracujeme s populárnymi šéfkuchármi z celej EÚ a pripravujeme skvelé recepty s udržateľne získanými rybami a morskými plodmi.

Nejde len o chuť a pôžitok – chceme tiež povzbudiť občanov EÚ, aby venovali pozornosť tomu, čo jedia.

Pri nákupe potravín sa všetci rozhodujeme ako spotrebitelia, kupujúci, gurmáni i rodičia. Bez ohľadu na to, kde nakupujete a jete, u predavača rýb, v supermarkete alebo reštaurácii, rozhodujte sa správne, aby si na pokladoch našich morí, riek a jazier mohli naďalej pochutnávať všetci vrátane budúcich generácií.

Udržateľnosť chutí najlepšie

EÚ chráni svoje prírodné morské zdroje tým, že podporuje udržateľný rybolov a akvakultúru. To by nebolo možné bez tvrdej práce našich rybárov, rybárok a výrobcov v odvetví akvakultúry. Spoločne sa staráme o to, aby potraviny na vašom stole pochádzali zo zodpovedne riadených populácii rýb alebo sa získavali udržateľným spôsobom.